Комунальна Установа «Обласна інфекційна клінічна лікарня» Запорізької обласної Ради.

Комунальна Установа «Обласна інфекційна клінічна лікарня» Запорізької обласної Ради підпорядкована, підзвітна та підконтрольна Запорізькій обласні раді, а також за галузевою спрямованістю, підвідомча Департаменту охорони здоров’я Запорізької обласної державної адміністрації.

Комунальна Установа «Обласна інфекційна клінічна лікарня» Запорізької обласної Ради – єдиний в області спеціалізований лікувальний заклад охорони здоров’я інфекційного профілю 3-го рівня надання медичної допомоги хворим з інфекційною патологією.

Комунальна Установа «Обласна інфекційна клінічна лікарня» Запорізької обласної Ради являється клінічною базою кафедр інфекційних захворювань дитячої та дорослої Запорізького Державного медичного університету та кафедри інфекційних хвороб ДЗ «Запорізької Медичної Академії післядипломної освіти» МОЗ України. Співробітники вказаних кафедр співпрацюють з фахівцями лікарні, що сприяє наданню якісної консультативної та лікувальної допомоги інфекційним хворим.

Комунальна Установа «Обласна інфекційна клінічна лікарня» Запорізької обласної Ради має Ліцензію на медичну практику, видану МОЗ України, серія АВ № 526373 від 04 лютого 2010р., акредитований Головною акредитаційною Комісією при Міністерстві охорони здоров’я України, остання акредитація відбулася у грудні 2016р. Рішення про акредитацію закладу від 23.02.2017 р. №183 дійсне до 23.02.2020р.

Комунальну Установу «Обласна інфекційна клінічна лікарня» Запорізької обласної Ради очолює головний лікар Шинкаренко Володимир Леонтійович, лікар вищої кваліфікаційної категорії за фахом «Організація і управління охороною здоров’я», депутат обласної ради.

Ліжкова місткість лікарні складає 320 ліжок, з них 160 дитячих та 160 дорослих ліжок. Серед загального ліжкового фонду 72% це боксовані палати, з наявністю в боксі санвузла, ванни, рукомийника. Лікарня забезпечена цілодобово проточною гарячою та холодною водою. Є в наявності палати покращеного комфорту, в першу чергу для пільгових категорій громадян.

У складі лікарні функціонують: приймальне відділення, де цілодобово надається консультативна та лікувальна допомога; лікувальні відділення: № 1 «Діагностичне», № 2 «Лікувальне», № 3 «Лікувальне», № 4 «Провізорно – кишкове дитяче», № 5 «Кишкове», № 7 «Діагностичне дитяче» та відділення анестезіології та інтенсивної терапії, оснащене сучасною апаратурою для надання невідкладної допомоги.

В бактеріологічній, клініко-діагностичній, серологічній лабораторіях, оснащених сучасним обладнання, проводять бактеріологічні, серологічні, молекулярні дослідження (ПЛР) та загальні клініко – діагностичні аналізи. Функціонують кабінети: рентгенологічний, УЗД, ЛОР, фізіотерапії та функціональної діагностики.

Консультативна допомога амбулаторним хворим надається у консультативно-діагностичних Центрах лікарні, де здійснюється діагностика, диспансерний нагляд та лікування хворих, яким не потрібна стаціонарна допомога:

  • гепатологічний центр:
  • центр TORСH- інфекцій;
  • центр дисбіозу.

Рівень обстеження та лікування в Центрах відповідає світовим стандартам.

За рік у лікарні отримують стаціонарне лікування до 8 тисяч хворих з різною інфекційною патологією, що мешкають у м. Запоріжжі та містах і районах області. Надається медична допомога хворим і з інших регіонів України і зарубіжжя.

Основні нозологічні форми інфекцій, які госпіталізуються до лікарні: гострі та хронічні вірусні гепатити, гострі кишкові захворювання, (сальмонельоз, шигельози, холера, кампілобактеріоз, ешерихіози, ротавірусна інфекція) харчові токсикоінфекції, ботулізм; ієрсиніоз; лептоспіроз, гнійні та серозні менінгіти, менінгококова інфекція, менінгоенцефаліти інфекційного походження, повітряно-крапельні інфекції: грип та інші респіраторно-вірусні інфекції, ангіна, інфекційний мононуклеоз, дифтерія, кашлюк, кір, краснуха, вітряна віспа, скарлатина, епідемічний паротит; бешиха, токсоплазмоз, герпетичні інфекції, в т.р. оперезуючий герпес, цитомегаловірусна інфекція, лихоманка західного Нилу, Лайм-бореліоз, малярія, гельмінтози, тощо.
У лікарні створені умови для ізоляції та лікування хворих на особливо-небезпечні захворювання (чума, холера, лихоманка Ебола та інші лихоманки вірусного походження), тощо.

Лікування здійснюється на підставі Уніфікованих клінічних протоколів, затверджених МОЗ України та Локальних клінічних протоколів.

У лікарні надають медичну допомогу інфекційним хворим висококваліфіковані медичні кадри. Серед лікарів мають вищу категорію 35 %, серед них 2 являються кандидатами медичних та медико-біологічних наук; першу категорію мають – 24% лікарів; другу – 18,9%.

Середні медичні працівники також атестовані на відповідні категорії за фахом.

У лікарні працюють високо кваліфікаційні. досвідчені співробітники, які з великою відповідальністю і любов’ю відносяться до пацієнтів, що надходять на лікування. Фахівці лікарні прикладають свої сили і знання для швидкого одужання хворих.

Працює харчоблок, оснащений сучасними плитами та обладнанням, яке дозволяє виготовляти якісне дієтичне харчування. Стаціонарні хворі забезпечені триразовим дієтичним харчуванням.